Narodowe Czytanie ’23 w naszej wersji

Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W tym roku będziemy czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Tradycyjnie, patronat honorowy nad Narodowym Czytaniem objęła Para Prezydencka, a w akcję włączył się także Gminny Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Miedźnie.

Co wymyśliliśmy w tym roku? Zadaniem naszych czytelników było wykonanie unikalnej fotografii tematycznie związanej z tegoroczną lekturą. Zdjęcia uczestników akcji prezentujemy pod tym wpisem. Tradycyjnie, wcześniej należało odwiedzić Bibliotekę w Miedźnie, aby otrzymać specjalną pieczątkę i zestaw instrukcji niezbędnych do wzięcia udziału w „Narodowym Czytaniu”.